haberler

sporcu adaylarından ığdır üniversitesine rekor başvuru

sporcu adaylarından ığdır üniversitesine rekor başvuru

Iğdır Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bünyesinde 15-18 Ağustos tarihleri arasında yapılacak özel yetenek sınavlarına sporcu adaylarından rekor sayıda başvuru geldi.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü (70), Antrenörlük örgün öğretim (60) ve Antrenörlük İ.Ö (60) bölümlerinin özel yetenek sınavlarına farklı illerden 289’u kadın 954’ü erkek olmak üzere toplamda 1243 öğrenci adayı başvuru yaptı. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na ait Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak özel yetenek sınavlarında, adaylar zamanla yarışarak parkuru en kısa sürede tamamlamaya çalışacak. Başvurusu sayısına ilişkin bir değerlendirmede bulunan Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, öğrenci adaylarının üniversitemize olan ilgisini memnuniyetle karşıladıklarını ifade ederek; şeffaf bir sınav organizasyonu gerçekleştireceklerinin altını çizdi.

“Öğrencilerimiz çevre illere gitmek zorunda kalmayacak”

Rektör Alma; “Bildiğiniz gibi önceki yıllarda BESYO eğitimi almak isteyen öğrenciler çevre illere gidip oralarda okumak zorunda kalıyordu. Açtığımız bölümlerle bu durumu ortadan kaldırdık, bundan sonra öğrencilerimiz başka şehirlere gitmek zorunda kalmayacak. Öte yandan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünde 60 olan kontenjan sayısı da YÖK tarafından 70’e çıkarıldı. Buradan bunun müjdesini verelim. Ben, özel yetenek sınavlarında ter dökecek öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyor, sonuçların kendileri açısından hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Share:

Posted by John Doe

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Dolores, eveniet, eligendi et nobis neque minus mollitia sit repudiandae ad repellendus recusandae blanditiis praesentium vitae ab sint earum voluptate velit beatae alias fugit accusantium laboriosam nisi reiciendis deleniti tenetur molestiae maxime id quaerat consequatur fugiat aliquam laborum nam aliquid. Consectetur, perferendis?

Related Posts: